Przejdź do treści

TOP5 najlepszych emolientów dla dzieci

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Rodzice powinni mieć na względzie szczególne kwestie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o pielęgnowanie delikatnego naskórka pociechy. Kluczowe jest w tym aspekcie dobranie odpowiednich kosmetyków, które będą w stanie nawilżać skórę, jednocześnie jej nie podrażniając. Doskonale w tym celu sprawdzają się emolienty dla dzieci. Ranking najlepszych produktów pozwala podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą zakupu.

Ranking emolientów dla dzieci – dlaczego warto stosować tego typu kosmetyki?

Pielęgnacja dziecka ma duże znaczenie, jeśli chodzi o zachowanie skóry w odpowiednim stanie. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, jak delikatna jest skóra maluszka w przeciwieństwie do dorosłych. Dlatego właśnie zachodzi konieczność wprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji. Nieprawdą jest przecież, że skóry najmłodszych nie trzeba poddawać specjalistycznym zabiegom. Dzieje się zupełnie odwrotnie – najlepsze emolienty dla dzieci doskonale sprawdzają się przy chęci zachowania naskórka malucha w doskonałym stanie. Należy jednak pamiętać, że pielęgnacja skóry dziecka podlega wielu ograniczeniom. Niemożliwe jest stosowanie takich samych produktów, jak u dorosłych, ponieważ w przypadku pociechy cechuje się ona o wiele większą delikatnością. Dlatego właśnie zachodzi konieczność odpowiedniego dostosowania wszystkich produktów do pielęgnacji. Naczelna zasada głosi, że nie powinno ich być zbyt dużo – w tym przypadku zdecydowanie mniej znaczy więcej. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest wykorzystanie jedynie najlepszych emolientów dla dzieci. Ranking tego typu produktów pozwala na odpowiednie dostosowanie pielęgnacji do potrzeb najmłodszych.

5. Dermedic Baby Linum Emolient Olejek do kąpieli i pod prysznic 500 ml

Naskórek dziecka jest dużo cieńszy od naskórka dorosłego, dlatego konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji, pozwalającej na zachowanie skóry maluszka w odpowiednim stanie. Dlatego właśnie warto wykorzystywać najlepsze emolienty dla dzieci, jak olejek do kąpieli Dermedic. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ można go wykorzystywać nie tylko w trakcie kąpieli w wannie, ale także pod prysznicem. Formuła olejku została dostosowana do potrzeb każdego dziecka, dlatego nie ma problemu z jego stosowaniem. Zaistniała taka możliwość dzięki zawartości oleju lnianego, który skutecznie odżywia i pielęgnuje skórę. Takie działanie pozytywnie wpływa również na regenerację.

4. Dermedic Emolient Linum Naw-Kojący

Świeżo upieczeni rodzice często zaczynają się zastanawiać, jakie produkty mogą wykorzystywać w pielęgnacji dziecka już od pierwszych dni życia. Wbrew pozorom jak najbardziej można już wtedy stosować odpowiednie kosmetyki, które pozytywnie wpłyną na miękkość skóry malucha. Doskonale do tego celu sprawdza się stosowanie produktu Dermedic, który świetnie dopasowuje się do potrzeb dziecka. Przede wszystkim zapewnia utrzymanie bariery lipidowej w odpowiednim stanie. Wszystko to sprawia, że możliwe jest uniknięcie pojawienia się kłopotliwych podrażnień oraz naruszenia struktury skóry. Dlatego produkt Dermedic niezmiennie cieszy się bardzo dużą popularnością w zakresie pielęgnacji skóry dziecka. Co ważne, można z niego skorzystać już w pierwszych dniach życia, dlatego utrzymywanie naskórka w odpowiednim stanie jest jak najbardziej możliwe już od samego początku życia pociechy.

3. Mustela Emolientowy Krem Do Skóry Suchej i Z Atopowym Zapaleniem Stelatopia Emollient Cream With Sunflower

W zakresie najlepszych emolientów dla dzieci do pielęgnacji skóry nie brakuje również propozycji z zakresu specjalistycznych kremów przeznaczonych do tego celu. Najlepszy tego przykład stanowi produkt marki Mustela, który doskonale sprawdza się nawet w pielęgnacji skóry atopowej. Krem Mustela w pełni łagodzi świąd oraz nawilża, dlatego daje możliwość ulżenia dziecku podczas odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu. Dlatego też kosmetyk tego producenta jest szeroko polecany przez wielu rodziców, którzy wykorzystują go na co dzień w pielęgnacji skóry swoich pociech. Z pewnością można więc stwierdzić, że krem Mustela stanowi produkt szeroko polecany i ceniony wśród klientów.

2. Mackar Skarb matki Balbinek balsam emolient dla niemowląt i dzieci

Najlepsze emolienty dla dzieci to nie tylko propozycje z wyższej półki cenowej. Warto również stawiać na kosmetyki, które nie nadwyrężają znacznie domowego budżetu. Jedną z najważniejszych opcji w tym zakresie może być produkt Mackar. Jest on przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, ale nie tylko. Z powodzeniem można ją stosować również w przypadku zdiagnozowania atopowego zapalenia skóry. Balsam ten jest wart uwagi ze względu na umiejętność utrzymywania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jak to możliwe? Jest to bezpośrednio spowodowane przede wszystkim filmem ochronnym, który pozostaje na delikatnej skórze dziecka. Jednocześnie w żaden sposób nie wiąże się to z dyskomfortem, dlatego można go używać w codziennej pielęgnacji maluszka, np. po kąpieli.

1. Synoptis Pharma Cera+ Solutions Krem Emolientowy Do Twarzy i Ciała

Do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka wcale nie trzeba używać specjalnie dedykowanych kremów. Istnieją oczywiście tego typu propozycje, czego najlepszym przykładem są produkty przedstawione wyżej. Jednak również wśród propozycji możliwych do stosowania przez dorosłych da się wyróżnić takie kosmetyki, które sprawdzają się także w przypadku najmłodszych. Jeden z nich stanowi krem Synoptis. Jest on często stosowany na co dzień przez osoby borykające się z kłopotliwym problemem atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Dlatego właśnie tego typu emolientowy krem do twarzy i ciała może być stosowany również w przypadku delikatnego dziecięcego naskórka. Produkt Synoptis wskazany jest do stosowania również w przypadku występowania zaczerwienień czy też podrażnień. Można używać go kilka razy dziennie.