Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych zestawów Lego

Klocki Lego to zabawki, które zna chyba każdy na całym świecie. Produkowane już od wielu lat klocki duńskiej firmy niezmiennie podbijają serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Klocki Lego zapewniają nieograniczone możliwości wykorzystania swojej wyobraźni i tworzenia niesamowitych konstrukcji, a ilość różnorodnych zestawów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przez lata powstała niezliczona ilość różnych serii tematycznych, wśród których znajduje się również wiele zestawów na podstawie różnych znanych filmów, takich jak Harry Potter, Star Wars i wiele innych. Doskonale wiemy, jak trudne może się okazać znalezienie najlepszego zestawu Lego, dlatego postanowiliśmy przygotować ranking zestawów Lego, żeby ułatwić Ci poszukiwania i dokonanie wyboru.

5. Lego Creator Expert Ford Mustang

Ranking zestawów Lego rozpoczyna zestaw Lego Creator Expert Ford Mustang. Ta propozycja powinna zachwycić wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko. Kultowy amerykański samochód, który można zbudować z zawartych w pudełku części, zachwyca licznymi detalami i dokładnością ich wykonania, jest to bardzo wierna replika tego słynnego pojazdu, która niektórym będzie służyła do zabawy, a dla wielu innych będzie piękną ozdobą na półce lub szafce. Piękny granatowy kolor karoserii wraz z przecinającym ją białym paskiem świetnie się prezentują. Zadbano o takie szczegóły, jak wlot powietrza na masce, nadrukowane logo mustanga oraz logo General Motors. Dodatkowo w zestawie znajdują się wysokiej jakości koła o świetnej przyczepności i felgi posiadające 5 szprych. Dzięki współpracy firmy Lego z firmą Ford dostępnych jest bardzo wiele ciekawych opcji modyfikacji pojazdu, oprócz tego we wnętrzu auta znajduje się w pełni działający system pozwalający na sterowanie samochodem. Dostęp do wnętrza pojazdu zapewniają otwierane drzwi, a także ściągany dach. Bagaż oraz maska również się otwierają, dzięki czemu możesz przyjrzeć się z bliska szczegółowej replice silnika tego samochodu. Zestaw zawiera aż 1417 elementów, co również robi spore wrażenie.

4. LEGO Harry Potter Chatka Hagrida: Na ratunek Hardodziobowi

Kolejna pozycja powinna przypaść do gustu fanom uwielbianych przez miliony ludzi filmów o czarodzieju Harrym Potterze. Ten zestaw pozwala na odwzorowanie jednej z ważniejszych scen trzeciej części tej serii pod tytułem Więzień Azkabanu. Dla wszystkich osób, które są wielbicielami figurek z klocków Lego, na pewno dużą zachętą będzie to, że zestaw zawiera aż sześć figurek postaci z filmu. Ponadto w zestawie jest również figurka tytułowego Hardodzioba, która posiada ruchome elementy oraz składaną głowę. Dzięki temu zabawa zestawem będzie jeszcze bardziej realistyczna w stosunku do filmu. Na dodatkową uwagę zasługuje również interaktywny element, jakim jest podświetlany klocek w kominku znajdującym się we wnętrzu chatki Hagrida. W zestawie znajduje 496 elementów, niestety wadą zestawu jest dość wysoka cena w stosunku do wielkości samego zestawu, jednak dla fanów Harrego Pottera sprawdzi się bardzo dobrze.

3. LEGO Ninjago: Ogrody miasta Ninjago

Jedną z flagowych serii klocków LEGO w ostatnich latach stały się zestawy LEGO Ninjago jest to autorska seria marki LEGO, którą młodzi fani mogą również oglądać w telewizji, ponieważ na przestrzeni lat zostało wyemitowane wiele sezonów wprowadzających zróżnicowane postacie i ciekawe lokacje, które mają swoje odzwierciedlenie również w zestawach. Ogrody miasta Ninjago są unikalnym zestawem, ponieważ został on wypuszczony z okazji dziesięciolecia powstania uniwersum Ninjago. Zestaw pozwala na zbudowanie trzech zróżnicowanych kondygnacji miasta. Zestaw zawiera ponad 5000 elementówm co jest bardzo imponujące, dodatkową gratką dla fanów będzie to, że w zestawie znajdziemy aż 19 różnych figurek ze świata Ninjago. W celu ułatwienia dostępu i zabawy zestaw został zaprojektowany w taki sposób, że każde piętro można bez problemu podnieść bez uszkodzenia konstrukcji. Po zbudowaniu zestawu zgodnie z instrukcją cała budowla będzie miała ponad 70 centymetrów wysokości! Wisienką na torcie jest dodatkowa, unikalna figurka w kolorze złotym przedstawiająca mistrza Ninja.

2. LEGO Ninjago: Perła przeznaczenia

Drugie miejsce w naszym rankingu zestawów Lego zajmuje zestaw Perła przeznaczenia, jest to bardzo dopracowany statek, który fani serialu na pewno bardzo dobrze znają, ponieważ to właśnie tam przez długi czas znajdowała się baza bohaterów ze świata Ninjago. W pierwszej kolejności uwagę przykuwa niesamowita szczegółowość zestawu, znajduje się tu wiele elementów, które dodają klimatu i pozwalają jeszcze lepiej wczuć się w uniwersum. Statek Perła przeznaczenia jest zbudowany z trzech modułów, które umożliwiają zajrzenie do wnętrza statku i zabawę bez konieczności rozkładania całej konstrukcji. Oprócz imponującego galionu w kształcie smoczej głowy statek jest również wyposażony w takie elementy jak na przykład dekorowane żagle, kotwice, które można dowolnie podnosić i opuszczać oraz różne pomieszczenia jak chociażby dojo szkoleniowe. W statku znajdziemy również ukrytą broń, jaką jest laserowy wskaźnik. W zestawie znajdziemy siedem figurek, jednak przedstawiające najważniejsze postacie w całej serii. Dodatkowo zestaw zawiera wiele różnych akcesoriów, a także broni takich jak złote bronie Ninja. Zestaw składa się z 2295 klocków i jest prawdziwym rarytasem dla wielbicieli przygód ze świata LEGO Ninjago.

1. LEGO Star Wars: Kantyna Mos Eisley

Wśród najlepszych zestawów LEGO nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych serii klocków, a mianowicie Star Wars. Ten zestaw przedstawia słynną z filmów kantynę Mos Eisley znajdującą się na pustynnych peryferiach. Dla osób kochających uniwersum Star Wars zestaw ten będzie bezcenny ze względu na to, że zawarte jest w nim aż 21 figurek przedstawiających postacie z filmów. Jednak najważniejsze jest, że zdecydowana większość tych figurek nie występuje w innych zestawach, przez co ich wartość kolekcjonerska jest ogromna. Sama kantyna Mos Eisley jest bardzo dobrze odwzorowana, a odkrywany dach sprawia, że w każdej chwili możesz zajrzeć do jej wnętrza i podziwiać szczegółowe wnętrze, a także odgrywać tam scenki z użyciem wielu figurek. Zestaw jest świetnie i szczegółowo przygotowany, przez co zachwyci zarówno kolekcjonerów, jak i młodszych użytkowników.