Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych środków na rzucenie palenia

Palenie to ogromny problem, z którym zmaga się duża część społeczeństwa. Mimo że powszechnie znana jest szkodliwość papierosów, ze względu na zawartą w nich nikotynę, która ma silne działanie uzależniające, zerwanie z nałogiem stanowi dla palaczy sporą trudność. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które skutecznie pomagają w walce. Jednak wybór najlepszych środków na rzucenie palenia nie jest prosty. Właśnie z tego powodu przygotowane zostało zestawienie, w którym zaprezentowano listę środków na rzucenie palenia. Ranking powinien ułatwić wybranie tych, które będą najskuteczniejsze w walce z uzależnieniem.

5. Desmoxan

Ranking środków na rzucenie palenia otwiera jeden z najpopularniejszych preparatów wspierających walkę z tym uzależnieniem, czyli Desmoxan produkowany przez Aflofarm. W opakowaniu znajduje się aż 100 tabletek zawierających 1,5 mg cytyzyny. Jest to czynna substancją, której działanie w dużym stopniu porównuje się do tego wykazywanego przez nikotynę. Skuteczność tego związku wynika z faktu, że w przeciwieństwie do nikotyny nie ma ona działania uzależniającego. Cytyzyna tworzy silniejsze połączenia z receptorami nikotynowymi, wypierając efekty uzależnienia. Desmoxan bierze się w określonych ilościach, które stopniowo ulegają zmniejszeniu, dzięki czemu finalnie po skończeniu całego opakowania organizm będzie wolny od nikotyny. Stosowanie leku nie jest wskazane w przypadku osób borykających się z chorobami układu krwionośnego, uczuleniem na cytyzynę. Nie zaleca się go także kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Wiele osób bardzo chwali sobie działanie Desmoxanu ze względu na wysoką skuteczność i brak efektów związanych z odstawieniem nikotyny. Dodatkowo niska cena jest bardzo zachęcająca. Niestety, w przypadku zapalenia papierosa należy natychmiast przerwać terapię. Pod żadnym pozorem nie wolno kontynuować brania tabletek, jeśli dostarcza się nikotynę do organizmu, ponieważ skutkiem może być zwiększenie uzależnienia.

4. NiQuitin Mini

Kolejną pozycją w rankingu środków na rzucenie palenia jest NiQuitin Mini. Opakowanie zawiera 20 tabletek do ssania, które znajdują się w eleganckim pudełku w kształcie zapalniczki. Dzięki temu można mieć do nich zawsze łatwy i wygodny dostęp. Ten zestaw jest przeznaczony dla osób palących mniej niż dwadzieścia papierosów dziennie. Jedna tabletka zawiera 4 mg nikotyny. W tym wypadku wsparcie w rzuceniu zapewnia stopniowe zmniejszanie dawek tego alkaloidu, dzięki czemu możliwe jest skuteczne pozbycie się przyzwyczajenia palenia papierosów. Najpóźniej sześć tygodni od rozpoczęcia przyjmowania tabletek należy zacząć zmniejszać ich liczbę. Według zaleceń producenta warto je stosować równolegle ze wsparciem psychologicznym. Co ważne, nie powinno się przekraczać zalecanej dziennej dawki, czyli 15 tabletek. Redukcja głodu nikotynowego następuje już w ciągu trzech pierwszych minut, a pełne rozpuszczenie tabletki zajmuje około 10 minut. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania można skutecznie walczyć z nałogiem. Efekty odstawienia papierosów są widoczne bardzo szybko, ponieważ organizm zaczyna potrzebować coraz mniejszego stężenia nikotyny, aż w końcu jest w stanie funkcjonować całkowicie bez niej.

3. Nicorette Spray w aerozolu

Kolejnym produktem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest spray Nicorette. W momencie zaprzestania palenia tytoniu zaczynają występować objawy odstawienia, które sprawiają bardzo duży dyskomfort. Nicorette w formie aerozolu w pełni eliminuje lub w znacznym stopniu zmniejsza sygnały pojawiające się, gdy organizm domaga się nikotyny. Spray ma miętowy smak, który jest bardzo przyjemny i orzeźwiający. W momencie, kiedy przyjdzie Ci ochota na zapalenie papierosa, wystarczy, że zaaplikujesz jedną lub dwie dawki, a potrzeba dostarczenia nikotyny szybko zostanie zaspokojona za pomocą niskiego stężenia tej substancji. Na pewno dużą zaletą Nicorette spray są niewielkie rozmiary opakowania, ponieważ jego pojemność to 13,2 ml. Dzięki temu można bez problemu nosić je w kieszeni i mieć zawsze pod ręką. Dodatkowo kształt sprawia, że pudełko nie uwiera w trakcie chodzenia. Produkt ten wyróżnia unikalny smak mięty, który jest intensywny oraz wywołuje przyjemne uczucie zaspokojenia głodu nikotynowego.

2. Recigar

Wśród najlepszych środków na rzucanie palenia nie mogło zabraknąć znanego ze swojej dużej skuteczności leku Recigar, który opiera się na właściwościach czynnej substancji, jaką jest cytyzyna. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania istnieje możliwość “oszukania” organizmu i wyeliminowania potrzeby dostarczenia zwykłej nikotyny. Cytyzyna w przeciwieństwie do szkodliwego alkaloidu nie wykazuje działania uzależniającego, dlatego tak skutecznie pomaga w walce z nałogiem. W opakowaniu znajduje się 100 tabletek. Efekty stosowania są widoczne już po bardzo krótkim czasie. Mały rozmiar zdecydowanie ułatwia ich połykanie. Producent zaleca przyjmowanie stopniowo coraz mniejszej ilości tabletek w coraz większych odstępach czasowych. Finalnie terapia powinna zakończyć się wraz z końcem opakowania, na co potrzeba około miesiąca. Główne zalety preparatu Recigar to bardzo duża skuteczność, a także szybkie działanie. W trakcie brania tabletek nie wolno przyjmować nikotyny w żadnej formie.

1. Tabex

Ranking środków na rzucanie palenia zamykają tabletki Tabex, które są dostępne w opakowaniu zawierającym 100 sztuk. Swoją skuteczność również zawdzięczają zawartości cytyzyny. Ten związek skutecznie blokuje receptory nikotynowe i pozwala zwalczyć uciążliwe dolegliwości wynikające z próby odstawienia papierosów. Warto zainwestować w tabletki Tabex, ponieważ efekty będą widoczne praktycznie od razu. Lek stosuje się w odpowiednich dawkach i odstępach czasowych przez okres mniej więcej jednego miesiąca. Jedna tabletka zawiera 1,5 mg cytyzyny. Co ważne, nie powinno się brać ich więcej niż wynosi dawka zalecona przez producenta. Połączenie chęci i motywacji do rzucenia palenia razem z tabletkami Tabex mogą sprawić, że już nigdy nie wróci się do nałogu.