Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych programów Office

Microsoft Office to znany na całym świecie pakiet aplikacji biurowych. Wykorzystywany jest przez użytkowników prywatnych, przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Stanowi kompleksowy zestaw narzędzi, które można stosować do różnych zadań, m.in. tworzenia dokumentów tekstowych, przygotowywania prezentacji multimedialnych czy skomplikowanych obliczeń.

Pakiet aplikacji biurowych od Microsoft jest łatwy w użyciu, dlatego sprawdza się nawet wśród osób, które nie mają dużego doświadczenia w obsłudze tego typu aplikacji komputerowych. Ponadto wykazuje kompatybilność z różnymi urządzeniami. Można go używać nie tylko na laptopie czy komputerze, ale również smartfonie lub tablecie. Dodatkowo pakiet Office oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które użytkownicy mogą wykorzystać np. podczas przygotowywania zadań na studia czy w czasie wykonywania obowiązków służbowych.

Pojawiają się jednak pytania o to, jakie są najlepsze programy Office i które z nich warto wybrać. Udzielenie odpowiedzi nie jest proste. Z tego względu postanowiliśmy przygotować ranking programów Office, aby nieco ułatwić dobór odpowiedniego rozwiązania.

5. Microsoft PowerPoint

W rankingu programów Office nie mogło zabraknąć aplikacji PowerPoint umożliwiającej tworzenie prezentacji multimedialnych. Wykorzystuje ją wielu wykładowców, nauczycieli, uczniów i studentów. Używana jest także przez w świecie biznesu. Dzięki niej menedżerowie mogą w łatwy sposób przygotować prezentacje na zebrania, konferencje czy szkolenia. Ponadto PowerPoint doskonale sprawdza się wśród specjalistów ds. marketingu i przedstawicieli handlowych. Program ten ułatwia tworzenie prezentacji sprzedażowych, które pomagają w promowaniu produktów bądź usług.

PowerPoint gwarantuje bardzo szerokie możliwości. Pozwala na korzystanie z różnych układów slajdów, a także wstawianie rozmaitych elementów, m.in. kształtów, grafik, tekstu, diagramów, tabel i wykresów. Dodatkowo umożliwia dodawanie animacji oraz wybór różnych efektów przejść między slajdami.

4. Microsoft Project 2021 Standard

Kolejne miejsce w rankingu programów Office zajmuje Project 2021 Standard służący do organizacji i planowania. Umożliwia monitorowanie postępów oraz dokładną kontrolę projektu. Pozwala na proste zarządzanie przedsięwzięciami, a ponadto jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki niemu można zautomatyzować planowanie, a w efekcie skrócić czas szkoleń oraz poprawić wydajność prowadzonych działań.

Ponadto Project 2021 Standard pozwala na wykorzystanie warunkowych scenariuszy i przydzielanie zadań w optymalny sposób. Program ten daje także możliwość wizualizacji skomplikowanych harmonogramów przy użyciu wbudowanych licznych osi czasu. Project 2021 Standard nadaje się do użytku zarówno w środowisku domowym, jak i w

3. Microsoft Access

Microsoft Access zajmuje kolejne miejsce w rankingu programów Office. Stanowi system zarządzania relacyjnymi bazami danych. Można go wykorzystać przede wszystkim do tworzenia, edytowania i zarządzania zbiorami informacji. Powstał po to, aby pozwolić użytkownikom na tworzenie, pobieranie, aktualizowanie oraz eliminowanie rekordów w formie tabel, które są ze sobą powiązane przy pomocy podstawowych kluczy w jednym pliku.

Program Access przeznaczony został głównie do użytku w środowisku biznesowym. Dedykowany jest przede wszystkim firmom, w których praca z bazami danych ma kluczowe znaczenie. Szczególnie przydaje się w przedsiębiorstwach z sektora finansowego, ekonomicznego oraz analitycznego.

Access jest przeznaczony wyłącznie dla komputerów stacjonarnych i laptopów z systemem operacyjnym Windows. Obecnie nie istnieje możliwość skorzystania z niego na sprzęcie z systemem macOS.

2. Microsoft Excel

Jednym z kluczowych programów Office jest Microsoft Excel, umożliwiający porządkowanie danych w arkuszach kalkulacyjnych oraz prezentowanie ich na wykresach i schematach. Posiada rozbudowane menu z wieloma regułami, które znacznie usprawniają pracę.

Program Microsoft Office Excel poleca się zarówno użytkownikom prywatnym, jak i firmom. Dedykowany jest przede wszystkim księgowym do wykonywania obliczeń finansowych, a także analitykom do przeprowadzania zaawansowanego badania danych oraz tworzenia analiz statystycznych. Excel pomaga w pracy również specjalistom od finansów, wykładowcom, nauczycielom i pracownikom biurowym.

Program ten przydaje się także w środowisku domowym. Dzięki niemu można planować i śledzić wydatki, tworzyć listy zakupów czy tworzyć harmonogramy treningów.

1. Microsoft Word

Jaki jest najlepszy program Office? Ranking wskazuje na Microsoft Word służący do edycji tekstu. Program ten pozostaje w użytku na rynku od 1983 roku i nieustannie zyskuje na popularności. Umożliwia tworzenie, modyfikowanie, przechowywanie oraz udostępnianie dokumentów tekstowych. Jednak nie są to jedyne możliwości, jakie oferuje. Dzięki niemu użytkownicy mogą również pisać głosem przy pomocy dyktafonu oraz notować odręcznie przy użyciu myszki lub cyfrowego pióra.

Program Microsoft Word ma bardzo szerokie zastosowanie. Cenią go copywriterzy, dziennikarze, redaktorzy i pisarze. Używany jest też przez uczniów, studentów, wykładowców czy nauczycieli. Wykorzystuje się go m.in. do pisania wypracowań, prac dyplomowych, raportów, dokumentów biznesowych, książek, a także artykułów.