Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych środków do czyszczenia kokpitu

Dbanie o czystość w swoim samochodzie jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Bardzo wielu właścicieli samochodów nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele bakterii i innych mikroorganizmów zbiera się w kokpicie samochodowym przez cały czas, w związku z tym warto zaopatrzyć się w najlepszy środek do czyszczenia kokpitu, który zapewni satysfakcjonujące efekty. Wybranie odpowiedniego środka nie jest jednak takim łatwym zadaniem, ponieważ można znaleźć wiele różnych ofert zawierających te produkty, przy wyborze należy kierować się przede wszystkim tym, czy środek, który planujesz kupić będzie skuteczny. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dzisiaj ranking środków do czyszczenia kokpitów.

5. Preparat do czyszczenia wnętrza samochodu Interior Quick Detailer Shiny Garage 500 Ml

Ranking środków do czyszczenia kokpitu otwiera Interior Quick Detailer. Ten produkt świetnie sprawdzi się w czyszczeniu takich powierzchni jak między innymi wnętrze samochodu, oprócz tego, że bardzo dobrze radzi sobie z plastikowymi powierzchniami, to można go również z powodzeniem stosować do czyszczenia elementów winylowych, drewnianych, skórzanych oraz aluminiowych. Środek do czyszczenia kokpitu Interior Quick Deatiler Shiny Garage. To, co wyróżnia ten preparat, to fabryczne i matowe wykończenie, które pozostaje po zastosowaniu środka. Dodatkowo Interior Quick Deatiler zawiera filtry UV, a także skutecznie chroni przed osadzaniem się kurzu i różnych pyłków na wyczyszczonej powierzchni. Ten produkt został stworzony w taki sposób, żeby było możliwe sprawne i łatwe usunięcie zabrudzeń z wnętrza samochodu, a także zabezpieczenie kokpitu przed osadzeniem się kolejnych nieczystości. Opakowanie o pojemności 500 ml zawierające Interior Quick Deatiler zapewnia, że środka starczy na dłuższy czas. Zdecydowanymi atutami tego preparatu jest jego wydajność, a także bardzo przyjemny truskawkowo-poziomkowy zapach. Sposób użycia jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy zaaplikować środek na szmatkę, a następnie wyczyścić kokpit i wypolerować drugą stroną.

4. Preparat Do Czyszczenia Kokpitu O Zapachu Wanilia 600 ml+25%

Kolejną propozycją jest preparat do czyszczenia kokpitu Moje Auto w tej wersji producent oferuje 25 procent więcej w gratisie, dzięki czemu otrzymujemy pojemnik o pojemności aż 750 ml. Ze względu na to, że Moje Auto kokpit jest w aerozolu przed jego użyciem należy zmieszać jego składniki poprzez wstrząśnięcie pojemnikiem, następnie należy spryskać czyszczoną powierzchnię lub nanieść preparat na ścierkę i równomiernie go rozprowadzić po czyszczonych elementach. Moje Auto kokpit skutecznie pomaga w usunięciu różnego rodzaju zabrudzeń z plastikowych elementów znajdujących się w samochodzie. Preparat ma również działanie antystatyczne, dzięki czemu utrudnia dalsze osadzanie się brudu po czyszczeniu. Dodatkowo po przeprowadzeniu zabiegu powierzchnie pozostają błyszczące, a do tego będą miały przyjemny waniliowy zapach, a proces starzenia się plastiku zostanie powstrzymany. Dzięki zastosowaniu dwufazowej formuły preparat silnie wnika w głębokie warstwy plastiku nabłyszczając i chroniąc przed promieniowaniem UV. Warto zwrócić również uwagę na to, że nie zawiera żadnych rozpuszczalników, dzięki czemu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

3. Atas Plak Ściereczki Do Czyszczenia Plastików Owoce Leśne 24 szt.

Jeżeli zależy Ci na skutecznej alternatywie, która zawsze będzie się znajdowała pod ręką, to bardzo ciekawą opcją są również ściereczki Atlas Plak. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy szybko usunąć zauważone zanieczyszczenie. Forma ściereczek pozwala na bieżące usuwanie zabrudzeń, nawet kiedy czasu jest mało. Do ich użycia nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań. Ściereczki Atlas Plak świetnie radzą sobie z usuwaniem kurzu, a także z zabezpieczaniem powierzchni przed osadzaniem się kolejnych zabrudzeń. Zdecydowanie uwagę przykuwa bardzo niska cena produktu, ponieważ można go kupić już za kilka złotych. W opakowaniu znajdują się 24 sztuki ściereczek. Ściereczki przeznaczone są niestety tylko do czyszczenia sztucznych powierzchni takich jak winyl, skaj, czy plastik. Producent nie zaleca również czyszczenia za ich pomocą kierownicy i drążka zmiany biegów. Ściereczki zapobiegają się starzeniu plastiku, a także chronią przed UV. Po czyszczeniu pozostawiają po sobie bardzo przyjemny aromat owoców leśnych. Ciekawa opcja, którą zawsze można mieć pod ręką.

2. Valvoline Spray do czyszczenia kokpitu VALVOLINE Cockpit Spray 400 ml

Pozycją, której w naszym rankingu środków do czyszczenia kokpitu nie mogło zabraknąć jest Valvoline Cockpit spray, środek w formie spray o pojemności 400 ml cechuje się bardzo dużą wydajnością. Preparat nie zawiera silikonu i z łatwością poradzi sobie z myciem i zabezpieczeniem powierzchni wykonanych z winylu i skóry. Zapewnia antystatyczną ochronę, a także zabezpiecza przed promieniami UV. Doskonale sprawdzi się do czyszczenia i zabezpieczenia foteli, deski rozdzielczej i innych elementów z wnętrza pojazdu. Zdecydowanymi atutami tego środka jest jego wysoka skuteczność, a także uniwersalność, ponieważ można go stosować nie tylko w samochodach, ale również w łodziach, czy przy meblach ogrodowych. Dodatkowo preparat bardzo szybko efektywnie czyści powierzchnie, wystarczy spryskać nim zabrudzone elementy i przetrzeć za pomocą ścierki. Świetne rozwiązanie, które zapewnia szybki i zadowalający skutek.

1. Spray do czyszczenia kokpitu K2 Polo Protectant 300 ml K2

Na podium rankingu środków do czyszczenia kokpitu ostatecznie musiał trafić środek K2 Polo Protectant, który jest oferowany w postaci sprayu o pojemności 300 ml. Produkt ten sprawdza się doskonale przy czyszczeniu matowych i półmatowych powierzchni. Co ciekawe K2 jest polską firmą, która swoją pozycję ugruntowała zapewniając wysokiej jakości produkty motoryzacyjne. Sprawdzona marka producenta poradziła sobie również w tym przypadku, ponieważ nadaje czyszczonym powierzchniom naturalny kolor i elegancki mat. Środki K2 są wykorzystywane zarówno przez normalnych użytkowników, jak i profesjonalistów, u których w warsztatach często można trafić na produkty tej marki. K2 Polo Protectant świetnie czyści i pielęgnuje wszystkie elementy wykonane z tworzywa sztucznymi i zapewnia im dodatkową ochronę na przyszłość. Bardzo duża skuteczność i najwyższa jakość sprawiają, że zdecydowanie warto wypróbować ten preparat.