Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych płynów do prania dywanów

Dywan to ten element domowego wyposażenia, przy którym należy zachować szczególną ostrożność ze względu na to, że w przypadku kiedy zostanie zabrudzony, usunięcie plamy okazuje się niezwykle trudne. Na rynku można znaleźć różne środki przeznaczone do czyszczenia dywanów, jednak nie wszystkie potrafią zapewnić oczekiwane efekty i skutecznie pozbyć się zabrudzeń. W związku z tym przygotowane zostało zestawienie płynów do prania dywanów. Ranking obejmuje najlepsze środki, które radzą sobie niemal z każdym zabrudzeniem.

5. Vanish Gold szampon do dywanów

Pierwszy środek do czyszczenia dywanów w rankingu to Vanish Gold, który bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem tego typu powierzchni. Należy rozpuścić miarkę płynu na 1,5 litra wody i wymieszać do momentu pojawienia się piany. Następnie trzeba rozprowadzić mieszankę w taki sposób, aby nie przemoczyć powierzchni, i pozostawić ją do momentu wyschnięcia. Kiedy środek będzie suchy, wystarczy tylko odkurzyć dywan, a efekt będzie natychmiast widoczny. Vanish Gold ma przyjemny zapach świeżej bryzy, a do tego bardzo skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ten szampon sprawdzi się świetnie nie tylko w przypadku dywanów, ale również do czyszczenia tapicerki czy wykładzin. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na fakt, że środek ten wykazuje również działanie zmiękczające, przywracając tkaninie miłą w dotyku teksturę. Czyszcząc dywany za pomocą Vanish Gold, uzyskasz pięciokrotnie lepsze efekty niż w przypadku samego odkurzania. Produkt cechuje się bardzo wysoką jakością, a także skutecznością.

4. Voigt Tepi-ex VC 260

Kolejny produkt w rankingu środków do prania dywanów jest Voigt Tepi-ex VC 260, który stanowi skoncentrowany płyn przeznaczony do gruntownego czyszczenia tego typu elementów wystroju wnętrz. Sprawdza się świetnie zarówno w przypadku wykładzin naturalnych, jak i syntetycznych. Preparat do czyszczenia dywanów Voigt Tepi-ex VC 260 pozwala na usunięcie zabrudzeń metodą ekstrakcyjną. Zastosowane tu związki powierzchniowoczynne oraz polimery, które zamykają brud, sprawiając, że usuwanie plam i innych zanieczyszczeń nie stanowi żadnego problemu. Dzięki Voigt Tepi-ex VC 260 kolejne zabrudzenia pojawią się znacznie później i będą łatwiejsze do usunięcia. Dodatkowo koncentrat bardzo dobrze usuwa nieprzyjemne zapachy, zastępując je świeżym aromatem. Stężenie roztworu należy dostosować w zależności od rodzaju i nasilenia zabrudzeń. Znajdujące się w płynie związki są całkowicie biodegradowalne. Stosowanie Voigt Tepi-ex nie jest skomplikowane, jednak należy pamiętać o wcześniejszym odkurzeniu czyszczonej powierzchni. Następnie za pomocą dołączonego rozpylacza trzeba rozpylić środek na dywan.

3. Clinex Textile Ext

Ciekawą propozycją jest profesjonalny płyn do odkurzacza piorącego Clinex Textile Ext. Środek ten można z powodzeniem stosować na dywanach, wykładzinach oraz obiciach tapicerskich. Dzięki dużej pojemności opakowania, które zawiera aż 5 litrów płynu, nie trzeba się martwić tym, że szybko się skończy. Zdecydowaną przewagę tego produktu stanowi fakt, że jest w stanie poradzić sobie nawet z brudem, który wniknął głęboko w materiał. Oprócz tego, że ma świetne właściwości czyszczące, wykazuje również działanie impregnujące, a także odtłuszczające. Co ważne, Clinex Textile Ext poradzi sobie z usunięciem plam tak samo dobrze w towarzystwie wody o dowolnej temperaturze i stopniu twardości. Dodatkowo środek ten zapewnia odpowiednią pielęgnację oraz ożywienie kolorów na czyszczonej powierzchni. Płyn Clinex Textile Ext bardzo często wykorzystuje się między innymi w hotelach, pensjonatach oraz innych miejscach, gdzie przebywa spora liczba osób. Środek jest przeznaczony do ekstrakcyjnego usuwania zabrudzeń. Jeżeli chodzi o czyszczenie powierzchni wykonanych ze sztucznych włókien, można ze spokojem stosować ten preparat również w tym celu. Jednak w przypadku dywanu z włókien naturalnych należy najpierw sprawdzić na małym niewidocznym fragmencie, jak materiał reaguje w kontakcie z tym płynem.

2. Dywanlux

Ciekawą alternatywą dla poprzednich propozycji jest pianka do dywanów Dywanlux. Na początku warto wspomnieć o bardzo przyjemnym zapachu, który z łatwością usuwa niepożądane wonie z czyszczonego materiału. Ponadto kwiatowa kompozycja długo się utrzymuje. Produkt oprócz bardzo efektywnego czyszczenia usuwa również alergeny. Dzięki temu, że preparat jest w formie aerozolu, nie trzeba przygotowywać mieszanki z wodą – wystarczy rozpylić go na powierzchni, która ma zostać wyczyszczona. Dodatkowo dywan staje się bardziej miękki, a wszelkie zabrudzenia w postaci kurzu, psiej sierści, plam i alergenów zostają z łatwością usunięte. Zdecydowanymi zaletami tego środka do czyszczenia dywanów są między innymi łatwość użycia, a także wysoka skuteczność, która zapewnia oczekiwane efekty i z pewnością spełnia wymagania. Jest również bezpieczny dla tkanin. Przed użyciem należy odkurzyć dywan, a następnie rozpylić preparat i wcierać go gąbką lub ścierką. Kiedy środek zostanie już równomiernie rozprowadzony, trzeba znowu odkurzyć materiał.

1. Karcher RM 519 środek do czyszczenia dywanów

Na szczycie podium rankingu płynów do prania dywanów znajduje się preparat Karcher. Dostępny w pojemniku o pojemności 1 l, szybkoschnący preparat jest niezwykle skuteczny w walce z codziennymi zabrudzeniami, które mogą pojawiać się na dywanach, tapicerkach czy siedzeniach samochodów. Jeden z wyróżniających atutów stanowi to, że wysycha aż o 30% szybciej niż konkurencyjne środki do czyszczenia dywanów, dzięki czemu cały proces usuwania brudu przebiega znacznie krócej. Oprócz tego, że Karcher RM 519 cechuje się wysoką skutecznością, to jest również niezwykle wydajny, ponieważ litrowy pojemnik pozwala na wyczyszczenie aż 80 metrów kwadratowych powierzchni!