Przejdź do treści

TOP 5 najlepszych kabli głośnikowych

Kable głośnikowe są bardzo istotnymi elementami kin domowych. Stanowią połączenie między telewizorem a głośnikami bądź odtwarzaczem. Najpopularniejsze są przewody głośnikowe HDMI. Występują w wielu wariantach, które różnią się od siebie m.in. typem złącza. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego kabla głośnikowego ma ogromne znaczenie, gdyż w dużym stopniu to od niego zależy jakość odtwarzanego dźwięku. Podczas zakupu tego przewodu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość, średnicę, długość izolację oraz materiał wykonania. To właśnie te parametry wpływają na to, czy kabel będzie odpowiednio spełniał swoje zadanie i gwarantował satysfakcjonującą jakość dźwięków.

Jeśli jednak nadal masz problem ze znalezieniem najlepszego kabla głośnikowego lub chcesz dowiedzieć się, które przewody są szczególnie polecane przez użytkowników, skorzystaj z naszego rankingu. Zamieściliśmy w nim wyłącznie sprawdzone modele, cieszące się dużą popularnością i świetnymi opiniami. Jesteśmy przekonani, że spełnią one Twoje oczekiwania.

Kable głośnikowe – ranking TOP 5

5. Kabel głośnikowy Melodika BSC2330

Ranking kabli głośnikowych otwiera Melodika BSC2330. Jest to model wykonany z miedzi beztlenowej OFC o czystości aż 99.9999%. Świetnie sprawdza się we wszystkich systemach audio i gwarantuje niczym niezakłócone przesyłanie sygnału. Skutecznie zapobiega utlenianiu się miedzi w czasie, co mogłoby spowodować utratę właściwości całego przewodu. Kabel głośnikowy Melodika BSC2330 składa się z dwóch skręconych ze sobą wiązek przewodników o wymiarach 16 × 0,20 mm². Model ten został zaizolowany metodą Spiral Litz, zgodnie z którą wszystkie żyły są izolowane osobno w każdym przewodzie i następnie skręcane.

Co jeszcze wyróżnia kabel Melodika BSC2330? Przede wszystkim fakt, iż został dodatkowo pokryty grubą izolacją, stanowiącą skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto przewód Melodika BSC2330 można zamontować pod betonem lub tynkiem, nie obawiając się o jego trwałość. Dużą zaletą tego modelu jest także fakt, iż posiada on certyfikaty RoSH 2 oraz CE.

4. Kabel głośnikowy Nordost SuperFlatline 1mb

Czwarte miejsce w rankingu najlepszych kabli audio zajmuje Nordost SuperFlatline 1mb. Przewód ten został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych z najwyższej jakości miedzi o czystości 99.9999%. Gwarantuje doskonałe dźwięki w całym spektrum częstotliwości. Kabel Nordost SuperFlatline składa się z szesnastu przewodników o płaskim przekroju. Przewody te zostały poddane wytłaczaniu FEP, które skutecznie zwiększa przepustowość i w efekcie pozytywnie wpływa na szybkość przesyłania sygnału. Kabel głośnikowy Nordost SuperFlatline doskonale sprawdza się we wszystkich systemach. Ponadto posiada certyfikaty RoSH.

3. Kabel głośnikowy QED Silver Anniversary XT

W rankingu kabli głośnikowych nie mogło zabraknąć modelu QED Silver Anniversary XT. Przewód ten jest następcą kabla Silver Anniversary, który zdobył wiele prestiżowych nagród. Gwarantuje znakomite brzmienie i niemal bezstratne przesyłanie oryginalnego materiału audio. Kabel głośnikowy QED Silver Anniversary XT został solidnie wykonany z beztlenowej miedzi o niezwykłej czystości (99.9999%) i dodatkowo jest pokryty srebrem. Składa się z unikalnego splotu trzech wiązek o wymiarach 5 × 16 × 0,1 mm. Posiada dwie żyły po 1,88 mm². Umożliwia osiągnięcie perfekcyjnej rozdzielczości i subtelnego brzmienia. Warto również dodać, iż do kabla QED Silver Anniversary XT z łatwością można zamontować dedykowane złącza bananowe lub widełkowe.

2. Kabel głośnikowy Van den Hul CS-122 Hybrid

Drugie miejsce w rankingu kabli głośnikowych należy do Van den Hul CS-122 Hybrid. Ten innowacyjny, płaski przewód dwużyłowy nie tylko gwarantuje wysoką jakość brzmienia, ale również jest bardzo przystępny cenowo. Posiada 2 przewodniki wykonane z 147 nitek z wyjątkowo czystej miedzi Matched Crystal OFC dodatkowo pokrytej warstwą srebra. Elementy te zawierają także nasycony węgiel Linear Structured Carbon, który skutecznie podnosi jakość brzmienia i pomaga w przetworzeniu promieniującego pola magnetycznego na sygnał audio.

1. Kabel głośnikowy Monoprice Affinity Premium

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kabli głośnikowych zajmuje pleciony przewód Monoprice Affinity Premium. Zachwyca on zarówno swoją trwałością, jak i parametrami dźwiękowymi. Ponadto cieszy oko elegancką estetyką. Wewnątrz znajdują się ocynkowane przewody miedziane 14AWG, cechujące się odpornością na korozję. Zewnętrzna powłoka kabla Monoprice Affinity Premium wykonana jest z plecionej tkaniny, która skutecznie chroni izolację przed uszkodzeniem. Wszystkie przewody w tym modelu są oznaczone kolorami i posiadają pozłacane bananowe wtyki, dzięki którym można szybko oraz sprawnie podłączyć głośniki do sprzętu.