Pomysłodawca i organizator


Łukasz Banaszak

Dziennikarz, bloger i doktorant w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jeden z sześciu reprezentantów Polski w European Disability Forum
w Brukseli. W praktyce zajmuje się dostępną technologią i nowymi mediami. Do jego zainteresowań badawczych należą: andragogika specjalna, wykluczenie cyfrowe, zastosowanie IT w przekraczaniu barier. Pasjonat nowoczesnych technologii – ekosystemu Apple. Uwielbia podróże, bieganie i kuchnię koreańską. Od wielu lat pracuje w trzecim sektorze na rzecz poprawy jakości i wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.


Współpraca


Jaromir Kopp

Programista, bloger, podcaster, dziennikarz technologiczny Mój Mac Magazynu i MyApple.pl. Od dwudziestu lat prowadzi firmę, używając komputerów Apple, które poznał w 1991 roku. Programuje od ponad trzydziestu lat. Fan transportu rowerowego. Pasjonują go zagadnienia styku nowoczesnych technologii z codziennym życiem, działaniami artystycznymi i dbałością o zdrowie, o czym często pisze. Uczestnik maratonów kolarskich lubi długie spacery z psami po lesie.


Jan Witowski

Student Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, programista, osoba oddana rozwojowi nowoczesnych technologii w medycynie. Dyrektor generalny Oficyny Wydawniczej Nowa Matura. Obecnie zajmuje się drukiem 3D w medycynie, a jego najnowszym znaczącym projektem jest druk 3D modelów wątroby z guzem, przygotowujących chirurgów do operacji laparoskopowych resekcji nowotworów – projekt ten organizuje we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Poza łączeniem informatyki i medycyny, jest również autorem zbiorów zadań z biologii dla maturzystów oraz aplikacji i projektów open-source dla m.in. studentów medycyny.


Lucyna Pawlak

Plastyk, malarka i ceramik w jednej osobie, która nie widzi przeszkód w łączeniu różnych metod twórczych. Wykorzystując metaloplastykę wraz z innymi technikami, tworzy przedmioty użytkowe i ozdoby. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i dorosłymi. Autorka (wraz z Jaromirem Koppem) pierwszych polskich bajek dla dzieci na iPhone i iPada oraz układanek wydanych w formie aplikacji. Uwielbia psy, których w domu ma aż cztery. Jest autorką ponad 1300 obrazów.

Jaromir Kopp, Lucyna Pawlak, Łukasz Banaszak
Od lewej: Jaromir Kopp, Lucyna Pawlak, Łukasz Banaszak

Jan Witowski zdjecie
Jan Witowski