Fundacja Grupy PKP zaprasza do wzięcia udziału programie ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja”

W ramach wspierania działań pozwalających na zwiększanie szeroko pojętej dostępności zamieszczamy komunikat Fundacja Grupy PKP.
Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz – i międzypokoleniowej.

Z nadzieją na owocną współpracę, zamieszczamy cały komunikat Fundacji Grupy PKP.
asos_logo_ai-01
Fundacja Grupy PKP zaprasza do wzięcia udziału w programie „Nowoczesny Senior – nauka i integracja”.


Misją Fundacji Grupy PKP jest przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, w tym osób starszych. Ze względu na fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje, wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest aktywizacja seniorów. W tym celu stworzyliśmy program ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja’’ oraz otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014 – 2020. Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz – i międzypokoleniowej
Program składa się z dwóch części: edukacyjnej, w ramach której będą odbywały się zajęcia z obsługi komputera i portali społecznościowych, prowadzenia bloga, warsztatów literackich, tworzenia filmów, poradników, obróbki zdjęć oraz integracyjnej, zawierającej zajęcia ruchowe, taneczne, a także gry i zabawy.
Poprzez wdrożenie projektu pokażemy seniorom, że są oni w stanie pokonać własne uprzedzenia i stereotypy oraz aktywnie włączyć się w życie społeczne.
Zajęcia odbędą się w dwóch miastach – Warszawie i Wrocławiu, w okresie od 1 października do 15 grudnia br. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia i potrwają do 30 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Grupy PKP
ul. Szczęśliwicka 62, 00-973 Warszawa, E-mail:
fundacja@pkp.pl, tel. +48 22 474 38 86, www.fundacjapkp.pl
Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału!


Fundacja grupy PKO (logo)